فروش آنزیم آزمایشگاهی | خرید آنزیم آزمایشگاهی | فروش آنزیم های آزمایشگاهی

فروش آنزیم آزمایشگاهی | خرید آنزیم آزمایشگاهی | فروش آنزیم های آزمایشگاهی

فروش آنزیم آزمایشگاهی | خرید آنزیم آزمایشگاهی | فروش آنزیم های آزمایشگاهی

فروش آنزیم آزمایشگاهی | خرید آنزیم آزمایشگاهی | فروش آنزیم های آزمایشگاهی :

آنزیم ها کاتالیزورهای زیستی هستند که واکنش های شیمیایی درون سلول را سرعت میبخشند. مولکولی که آنزیم بر روی آن عمل میکند سوبسترا نامیده میشود. آنزیم سوبسترا را به یک مولکول دیگر به نام محصول تغییر خواهد داد. تقریبا تمامی فعالیت های متابولیک بدن به آنزیم نیاز دارند تا با سرعت مناسب برای حفظ حیات انجام شوند. هر آنزیم یک گام مشخص از فعالیت متابولیسمی سلول را کاتالیز میکند. علم مطالعه آنزیم ها، آنزیمولوژی نامیده میشود. بخشی از توالی اسیدآمینه در بعضی آنزیمها در طول تکامل دچار تغییر شده است.

این آنزیم ها فعالیت خود ار به عنوان کاتالیزور یک بخش خاص از دست داده اند و یکسری فعالیت های کاتالیکی نامشخص را بر عهده دارند. به این آنزیم ها، انزیم های کاذب گفته میشود و علم مطالعه آنها نیز در سال های اخیر رواج یافته است. اکثر آنزیم ها از جنس پروتئین هستند ولی تعداد کمی از آنها از جنس RNA میباشند. به این آنزیم ها ریبوزیم گفته میشود. هر آنزیم تنها در بخش خاصی از فعالیت متابولیک نقش دارد.

این فعالیت اختصاصی نتیجه ساختار سه بعدی ویژه برای هر آنزیم است. آنزیم ها مانند هر کاتالیزور دیگری با کاهش انرژی فعالسازی، سرعت انجام واکنش را افزایش میدهند. همچنین آنزیم ها مانند هر کاتالیزور دیگری در طی واکنش شیمیایی مصرف نمشوند و تعادل واکنش را تغییر نمیدهند. مهار کننده اجزایی هستند که فعالیت آنزیم را کاهش میدهند و فعال کننده ها فعالیت آنزیم ها را افزایش میدهند. اکثر داروها و پویسون ها به عنوان مهارکننده آنزیم عمل میکنند.

ساختار سه بعدی آنزیم نقش اصلی را در ایفای نقش آنزیم بر عهده دارد. دما و اسیدیته میتواند بر ساختار سه بعدی آنزیم تاثیر بگذارد و این ساختار را تغییر دهد و آنزیم را غیرفعال کند. برخی از آنزیم ها در صنعت و به شکل تجاری مورد استفاده قرار میگیرند. مثلا آنزیم هایی که برای تولید آنتی بیوتیک استفاده میشوند و یا انزیم هایی که به پودر لباسشویی اضافه میشوند و یا آنزیم هایی که برای خرد کردن پروتئین های گوشت استفاده میشود تا جویدن گوشت اسان تر شود. ساختار آنزیم: آنزیم باید قابلیت اتصال به سوبسترا را داشته باشد.

هر آنزیم تنها به سوبسترای ویژه خود متصل میشود و برای این اتصال به شکل اختصاصی عمل میکند. یک ناحیه خاص در ساختار آنزیم وجود دارد که محل اتصال به سوبسترا است این محل مکمل ساختار سوبسترا میباشد و با توجه به ویژگی هایی مانند شارژ بار و هیدروفوب یا هیدروفیل بودن سوبسترا متصل میشود. در واقع ان ویژگی ها به انزیم این امکان را میدهد تا سوبسترای ویژه خود را شناسایی و به آن متصل شود.


آنزیم پلیمر کننده Taq | خرید آنزیم پلیمر کننده Taq

آنزیم پلیمر کننده Taq | خرید آنزیم پلیمر کننده Taq :

واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) یکی از واکنش های پر کاربرد در مطالعات و تحقیقات ژنتیکی است؛ از جمله بررسی حضور یا عدم حضور یک ژن خاص در ژنوم مورد نظر، تشخیص بیماری و نقایص ژنتیکی، آزمون تعیین والدین، تحلیل و بررسی DNAی گونه های منقرض شده، کلون کردن ژن و . . .

آنزیم های پلیمر کننده DNA نقش مهمی در مطالعات ژنتیک مولکولی ایفا می کنند و در آزمایشگاه های تحقیقاتی در حجم بالا مورد استفاده قرار می گیرند. دو مورد از مهم ترین این آنزیم ها با نام های Taq و Pfu شناخته می شوند.

آنزیم پلیمراز Taq : یکی از آنزیم هایی که در واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) نقش مهم ایفا می کند، آنزیم پلیمر کننده Taq می باشد. این آنزیم از اولین آنزیم هایی است که در درماهای بالا در واکنش PCR شرکت می کند؛ بنابراین مقاومت به گرما  ویژگی حائز اهمیت آنزیم Taq شمرده می شود. نام این آنزیم از نوعی باکتری که در چشمه های آب گرم زندگی می کند به نام Thermus aquaticus گرفته شده است؛ در واقع این باکتری سر منشأ آنزیم نام برده به حساب می آید چرا که اولین بار آنزیم Taq از این باکتری استخراج شد. نیمه عمر آنزیم پلیمراز Taq 40 دقیقه در دمای 95 درجه سانتی گراد است.

ویژگی منفی آنزیم پلیمراز Taq

آنزیم پلیمراز Taq در کنار کاربردهای فراوانی که دارد، فاقد مکانیسم تصحیح (proof reading) در واکنش PCR است و این ویژگی به عنوان ویژگی منفی آنزیم Taq شمرده می شود چرا که احتمال ایجاد خطا در تکرار واکنش ها افزایش می یابد.

احتمال خطای آنزیم های Taq که به شیوه تجاری به فروش می رسند حدود 1 در 10000 نوکلئوتید می باشد. طبق آزمایشات و تحقیقات انجام شده، خطای آنزیم های پلیمر کننده مقاوم به دمای بالا بین  4-10 × 1/2 تا 6-10 × 6/1 به ازای هر نوکلئوتید در هر مرحله از تکثیر در PCR برآورد شده است.
شرکت بازرگانی سفیر آزما کیان مفتخر است واردات انواع مواد شیمیایی و آزمایشگاهی  مورد نظر مشتریان خود را از تمامی برند ها در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

برای مشاوره و  سفارش اینترنتی درخواست های خود می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید :

09128308091 و 09357007743


 با تشکر از تیم پایان نامه من (بزرگترین سایت مشاوره پایان نامه و انجام پایان نامه در ایران)

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: برای سفارش با تلفن 09357007743 در تماس باشید.